KLIWER – Biuro Turystyczne, szkoła żeglarstwa, rejsy, szkolenia żeglarskie, obozy, kolonie, czartery
Strona Główna > KOLONIA z żaglami + ABC OPTYMISTA

KOLONIA z żaglami + ABC OPTYMISTA

Miejsce:

Ruciane Nida, Jezioro Nidzkie

Wiek:

8 - 12 lat

Charakter imprezy

Gdy skończyło się 8 lat i marzy się o dalekich rejsach, najlepiej zacząć żeglowanie od kolonii na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich nad jeziorem Nidzkim. Wysoko wykwalifikowani instruktorzy i wychowawcy w miłej atmosferze nauczą naszych najmłodszych przyjaciół podstaw żeglarstwa. Obozy dla najmłodszych nie są eksperymentem, to efekt wieloletniej pracy z początkującymi adeptami żeglarstwa. Do programu kolonii wpisujemy Program Edukacji Żeglarskiej JUNGA&KADET. Podczas kolonii uczestnicy nauczą się podstaw obsługi jachtów klasy Optymist. Oczywiście na takim fajnym obozie żyjemy nie tylko żeglarstwem - wycieczki, mecze, ogniska, konkursy uzupełniają program pobytu w ośrodku.

Terminy

Od Do Symbol Cena  
2018-06-23 2018-07-05
rezerwuj
2018-07-05 2018-07-17
rezerwuj
2018-07-17 2018-07-29
rezerwuj
2018-07-29 2018-08-10
rezerwuj
2018-08-10 2018-08-22
rezerwuj
2018-08-22 2018-08-31
rezerwuj

Cena zawiera:

Zakwaterowanie, pełne wyżywienie (3 posiłki), realizację programu (uwzględniając warunki atmosferyczne), opiekę kadry wychowawczo - instruktorskiej, ubezpieczenie.

Cena nie zawiera:

Transportu, atrakcji i wycieczek fakultatywnych, Pakietu Ochronnego Kliwer.

Zakwaterowanie

KLIWER CAMP, pokoje z łazienkami. Położony na skarpie nad jeziorem Nidzkim, w sercu Pojezierza Mazurskiego i Puszczy Piskiej. W sezonie 2016 na naszych uczestników czeka przytulny i dostosowany do potrzeb dzieci KLIWER CAMP. Koloniści zakwaterowani są w 2,3,4 osobowych pokojach z łazienkami. Możliwe łózka piętrowe. Na terenie ośrodka znajduje się szeroka plaża ze strzeżonym kąpieliskiem, stołówka, świetlica, kawiarnia z widokiem na jezioro, boisko do siatkówki, stoły do ping-ponga, plac zabaw dla dzieci, wydzielone miejsce na ognisko.

Wyżywienie

3 posiłki dziennie w stołówce ośrodka. Świadczenia żywieniowe rozpoczynamy pierwszego dnia obiadem i kończymy ostatniego dnia śniadaniem.

Kadra

Sprawdzona kadra z odpowiednimi kwalifikacjami pedagogicznymi i żeglarskimi, uśmiechnięta, pełna zaangażowania, pasji i chęci do pracy z dziećmi. Na kolonii jeden instruktor-wychowawca opiekuje się grupą 5 dzieci.

Program

Kolonia o charakterze żeglarsko - rekreacyjnym, mający za zadanie przybliżenie dzieciom tajników żeglarstwa oraz zachęcenie ich do uprawiania żeglarstwa. W bezstresowej, miłej atmosferze doświadczeni instruktorzy - opiekunowie zapoznają dzieci z podstawami żeglarstwa na jachtach kabinowych oraz otwartopokładowych, a także na jachtach klasy Optymist. Na terenie ośrodka strzeżone kąpielisko. Na kolonii realizujemy Program Edukacji Żeglarskiej JUNGA&KADET oraz szkolenie ABC Optymista.

Przykładowy Program Kolonii z Żaglami

Dzień
Pierwsza połowa grupy
Druga połowa grupy
1. Dzień
Przyjazd uczestników zakwaterowanie, podział na wachty, nauka pływania (sprawdzian). Zabawy integracyjne.
2. Dzień
Nauka podstawowych czynności żeglarskich, knagowanie, wiosłowanie, sterowanie, omówienie zasad bezpieczeństwa na jachcie, pokaz zakładania środków ratunkowych i zasady ich użytkowania, po południu mini turniej siatkówki i piłki nożnej.
3. Dzień
Rejs po jeziorze. Nauka sterowania. Warsztaty ratownictwa wodnego.
4. Dzień
Warsztaty ratownictwa wodnego. Rejs po jeziorze. Nauka Sterowania
5. Dzień
Rejs w nieznane - za wyspy. Konkurs plastyczny.
6. Dzień
Konkurs plastyczny. Rejs w nieznane - za wyspy.
7. Dzień
Przypomnienie podstawowych węzłów, mini turniej sprawności żeglarskiej.
8. Dzień
ABC Optymista pierwsze kroki na jachcie klasy Optymist. Przejażdżka na rowerach wodnych, plażowanie, kąpiele, gry i zabawy w wodzie.
9. Dzień
Przejażdżka na rowerach wodnych, plażowanie, kąpiele, gry i zabawy w wodzie. ABC Optymista pierwsze kroki na jachcie klasy Optymist.
10. Dzień
Rejs w poszukiwanie skarbu. Chrzest żeglarski.
11. Dzień
Pożegnanie z Mazurami - rejs żeglarski, zabawa dyskotekowa, rozstrzygnięcie konkursów, nagrody.
12. Dzień
Zakończenie kolonii, pożegnalny apel i powrót do domu.
Ponadto codziennie: Plażowanie i nauka pływania, różne zajęcia sportowe, plastyczne i artystyczne, spacery, podchody, wycieczki - 100% czasu na świeżym powietrzu, na tej kolonii nie ma nudy.
Program ma charakter wstępny i może być modyfikowany w zależności od pogody i innych czynników warunkujących jego realizację.

Ubezpieczenie

Signal Iduna NNW (do 5000 zł).

Transport

Własny lub za dopłatą, z Warszawy (+120 zł) i z większych miast Polski. Z Warszawy odjazd o godz. 08:30, ul. Belgradzka 50 (Ursynów), powrót ok godz. 17.00 ul. Belgradzka 50. Z pozostałych miast - szczegóły w Planie transportu B.T. KLIWER.
Cena za transport jest ZAWSZE naliczana w obie strony i nie ulega obniżeniu przy wyborze transportu tylko w jednym kierunku.
Zbiórka uczestników w ośrodku OTW PTTK Ruciane Nida, al. Wczasów 17 o godz.: 13:30 przy budynku recepcji.

Świadczenia dodatkowe

-Wycieczka do parku wodnego Tropikana oraz do Fermy Jeleniowatych w Kosewie +100 zł.
-Wycieczka do parku linowego w Spychowie +50zł. (ilość miejsc ograniczona)
-Rejs żeglarski – Rejs z noclegiem na jachcie, poszukiwaniem skarbu, biwakowaniem i ogniskiem z kiełbaskami, szantami i żeglarskimi opowieściami +100 zł.
-Śmiganie na bananie – przejażdżka na bananie za motorówką +30 zł.
-Certyfikat Junga & Kadet - podczas kolonii prowadzimy program szkoleniowy dla najmłodszych Polskiego Związku Żeglarskiego Junga & Kadet. Dzieci zdobywają umiejętności żeglarskie, na koniec na specjalnym certyfikacie oznaczane są już zdobyte sprawności +15 zł.
Pakiet kolonisty - latarka, bidon, linki do wężełków, świecące pałeczki +30 zł
-Pakiet Ochronny Kliwer** - Świadczenie Gwarancji zwrotu kosztów, które można wykupić tylko w momencie podpisywania umowy na imprezę, jego cena wynosi: 75 zł.

*Wycieczka będzie realizowana przy grupie min. 10 osób chętnych
wycieczki i atrakcje fakultatywne należy wykupić przed wyjazdem.
**Szczegółowe informacje o Pakiecie Ochronnym Kliwer znajdują się w zakładce "dokumenty do pobrania"

Co zabrać

Legitymację szkolną, kartę kwalifikacyjną, ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak), kalosze, trampki lub tenisówki, strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem z filtrem. Rzeczy spakowane w miękką torbę podróżną.

Dodatkowe informacje:

Telefony komórkowe i wszelkie urządzenia elektroniczne na czas trwania zajęc są zbierane przez wychowawców i przechowywane w sejfie. Z telefonów dzieci mogą korzystać w przerwie obiadowej.

Rabaty

Cena dla rodzeństw na tym samym turnusie: -5%;
Wykupienie 2 turnusów lub więcej: -5% /turnus;
Stały Klient: -5%
Zniżki i rabaty nie łączą się.

Galeria

stat4u