KLIWER – Biuro Turystyczne, szkoła żeglarstwa, rejsy, szkolenia żeglarskie, obozy, kolonie, czartery
Strona Główna > MŁODZIEŻOWY REJS TURYSTYCZNY (13 dni )

MŁODZIEŻOWY REJS TURYSTYCZNY (13 dni )

Miejsce:

Wielkie Jeziora Mazurskie

Wiek:

14 - 19 lat

Charakter imprezy

Żeglarski rejs turystyczny to impreza zarówno dla żeglarzy-debiutantów, jak i tych z patentami. Na wysokiej klasy jachtach załogi uczą się ich obsługi, działania w zespole i na rzecz zespołu, ale przede wszystkim mają bliski kontakt z unikalną przyrodą pięknych Mazur i niezakłócony niczym wypoczynek pod żaglami. Opalenizna gwarantowana bez względu na pogodę. Po całodziennym pływaniu dźwięki gitary na biwaku przy ognisku i żeglarskie bratnie dusze tworzą niezapomnianą atmosferę.Rejsy od 1 do 5 są rejsami 13 dniowymi rejs 6 jest rejsem 10 dniowym


Terminy

Od Do Symbol Cena  
2018-06-23 2018-07-05
rezerwuj
2018-07-05 2018-07-17
rezerwuj
2018-07-17 2018-07-29
rezerwuj
2018-07-29 2018-08-10
rezerwuj
2018-08-10 2018-08-22
rezerwuj
2018-08-22 2018-08-31
rezerwuj

Cena zawiera:

Zakwaterowanie, wyżywienie, realizację programu (uwzględniając warunki atmosferyczne), opiekę kadry wychowawczo - instruktorskiej, ubezpieczenie.

Cena nie zawiera:

Transportu, opłat za prysznice, WC i ładowanie telefonów komórkowych w portach lub na przystaniach

Zakwaterowanie

Jachty kabinowe wysokiej klasy Sasanka 660 Supernova. Miejsce zaokrętowania i wyokrętowania: Ruciane-Nida. Na każdym jachcie 4-5 uczestników + sternik-wychowawca.

Wyżywienie

Trzy posiłki dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi pod nadzorem instruktora.

Program

Rejs turystyczny po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Uczestnicy odwiedzają mazurskie porty: Ruciane, Mikołajki, Ryn, Giżycko i inne. W trakcie rejsu doskonalimy się w sprawnej obsłudze jachtu żaglowego oraz kształtujemy umiejętność pracy w zespole. Rejsy dostarczają wielu wrażeń estetycznych i emocji żeglarskich.

PRZYKŁADOWY PROGRAM REJSU TURYSTYCZNEGO
1. Dzień
Przyjazd do Rucianego-Nidy, obiad, podział na wachty, zakwaterowanie na jachtach, zapoznanie uczestników i kadry z obowiązującymi regulaminami i sprzętem, pogadanka na temat bezpieczeństwa na jachtach i obozie. Przepłynięcie na biwak na Siekierniak na jezioro Bełdany, kolacja, ognisko.
2. Dzień
Omówienie zasad bezpiecznego zachowania się na jachcie, sprawdzian pływacki, Co trzeba zrobić aby jacht żaglowy płynął - nauka i przypomnienie obsługi jachtu. Rejs do Mikołajek, spacer po mieście, obozowisko na brzegu jeziora Tałty.
3. Dzień
Rejs na Kulę przez Kanały Mazurskie. Nauka wiązania podstawowych węzłów żeglarskich, plażowanie. Piracka Uczta - konkurs kulinarny na najsmaczniejszy obiad ugotowany na jachcie, ognisko.
4. Dzień
Zajęcia na jachtach, rejs do Giżycka. Zajęcia z ratownictwa, rozgrywki sportowe, kąpiele plażowanie, spacer po mieście, zwiedzanie Twierdzy Boyen.
5. Dzień
Przepłynięcie do Pieczarek nad jeziorem Dargin, ćwiczenia z ratownictwa w wodzie, zabawa teoria żeglowania - dlaczego jacht płynie pod wiatr? Olimpiada sportowa. Wieczór opowieści żeglarskich i szant.
6. Dzień
Zwiedzanie Kwatery Głównej Niemieckich Wojsk Lądowych (OKH) ze śluzą na Kanale Mazurskim, przepłynięcie do Węgorzewa, spacer po mieście i koncert szantowy.
7. Dzień
Rejs do Sztynortu, rozgrywki sportowe w siatkówce plażowej, wieczorem, ognisko nauka szant. Zwiedzanie pałacu rodziny Lehndorffów.
8. Dzień
Przepłynięcie na Zimny Kąt na łabędzim szlaku, kąpiele, podchody. Wieczorem ognisko.
9. Dzień
Rejs do Rydzewa nad jeziorem Bocznym. Kąpiele, plażowanie, koncert szantowy.
10. Dzień
Przepłynięcie przez kanały na jezioro Tałty. Spacer po Rynie ze zwiedzaniem Zamku Krzyżackiego. Przepłynięcie do Starych Sadów, ognisko z szantami.
11. Dzień
Przepłynięcie przez jezioro Mikołajskie, Śniardwy i Bełdany do przystani w Kamieniu. Jaka jutro będzie pogoda? – konkurs wiedzy o meteorologii.
12. Dzień
Rejs przez śluzę Guzianka do biwaku Kowalik. Klar jachtów, wstępne pakowanie sprzętu i bagaży, przygotowania do balu, przywitanie orszaku Neptuna, bal kapitański połączony z chrztem żeglarskim i tradycyjnym ogniskiem z szantami.
13. Dzień
Przygotowanie do wyjazdu, zdanie sprzętu, pakowanie bagażu, przepłynięcie do ośrodka w Rucianem-Nida, zakończenie obozu, obiad, wyjazd do domu.
Program rejsu ma charakter orientacyjny o szczegółowym programie decyduje kierownik obozu biorąc za każdym razem pod uwagę bezpieczeństwo uczestników, atrakcyjność imprezy i warunki atmosferyczne.

Ubezpieczenie

Signal Iduna NNW (5000 zł).

Transport

Własny lub za dopłatą, z Warszawy (+120 zł) i z większych miast Polski. Z Warszawy odjazd o godz. 08:30, ul. Belgradzka 50 (Ursynów), powrót ok godz. 17.00 ul. Belgradzka 50. Z pozostałych miast - szczegóły w Planie transportu B.T. KLIWER.
Cena za transport jest ZAWSZE naliczana w obie strony i nie ulega obniżeniu przy wyborze transportu tylko w jednym kierunku. Dojazd własny: zbiórka uczestników w OTW PTTK Ruciane Nida, al. Wczasów 17, o godz. 13:30 (przy budynku recepcji).

Rabaty

Cena dla rodzeństw na tym samym turnusie: -5%;
Wykupienie 2 turnusów lub więcej: -5% /turnus;
Stały Klient: -5%
Zniżki i rabaty nie łączą się.

Co zabrać

Legitymację szkolną, kartę kwalifikacyjną,, ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak - kurtka i spodnie), śpiwór, kalosze, trampki lub tenisówki, strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem z filtrem, latarkę, . Rzeczy spakowane w miękką torbę podróżną. Plecak ze stelażem wykluczony.

Pakiet Ochronny Kliwer

Świadczenie Gwarancji - Pakiet Ochronny KLIWER można wykupić tylko w momencie podpisywania umowy na imprezę, jego cena wynosi: 75 zł. Szczegóły dotyczące Pakietu znajdują się w dziale dokumenty.

Lubię to

Galeria

stat4u