KLIWER – Biuro Turystyczne, szkoła żeglarstwa, rejsy, szkolenia żeglarskie, obozy, kolonie, czartery
Strona Główna > OBÓZ ŻEGLARSKI stacjonarno - wędrowny MŁODY STERNIK

OBÓZ ŻEGLARSKI stacjonarno - wędrowny MŁODY STERNIK

Miejsce:

Ruciane-Nida, Jezioro Nidzkie

Wiek:

12 - 16 lat

Charakter imprezy

Obóz łączący w sobie zalety obozu stacjonarnego i rejsu. Przez pierwszy 3-dniowy etap wypoczynku, uczestnicy nabywają podstawowe umiejętności z zakresu żeglarstwa. W środkowej części wyruszają na 6-ciodniowy rejs do pięknej miejscowości Mikołajki, po drodze odwiedzając niezwykle urokliwe miejsca leżące nad jeziorami Nidzkim, Bełdany, Mikołajskim, a także będą mieli okazję żeglować po największym jeziorze w Polsce - J. Śniardwy. Na ostatnie 3 dni wracamy do ośrodka na końcowe regaty i bal kapitański. Podczas obozu uczymy się żeglarstwa i sterowania jachtem, na koniec można zdobyć certyfikat umiejętności MŁODY STERNIK. To doskonałe rozwiązanie dla tych którzy chcą przeżyć pierwszy rejs w swoim życiu.

Terminy

Od Do Symbol Cena  
2018-06-23 2018-07-05
rezerwuj
2018-07-05 2018-07-17
rezerwuj
2018-07-17 2018-07-29
rezerwuj
2018-07-29 2018-08-10
rezerwuj
2018-08-10 2018-08-22
rezerwuj
2018-08-22 2018-08-31
rezerwuj

Cena zawiera:

Zakwaterowanie na Jachtach kabinowych wysokiej klasy Sasanka 660 Supernova. Pełne wyżywienie, realizację programu szkolenia (uwzględniając warunki atmosferyczne), opiekę kadry wychowawczo - instruktorskiej, ubezpieczenie, VAT.

Cena nie zawiera:

Transportu, opłat za prysznice, WC i ładowanie telefonów komórkowych w portach lub na przystaniach (tylko podczas części rejsowej),

Zakwaterowanie

Pierwsze i ostatnie 3 dni obozu jachty stacjonują w ośrodku a uczestnicy korzystają z jego wygód(sala wykładowa, świetlica, stołówka, kąpielisko, boisko do siatkówki, kawiarnia). Środkowe 6 dni obozu, uczestnicy wyruszają w rejs po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Nocują w przystaniach, portach oraz bindugach.

Wyżywienie

Podczas części stacjonarnej 3 posiłki dziennie spożywane w stołówce ośrodka. Menu dostosowane do upodobań młodzieży. W trakcie rejsu trzy posiłki dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi z pomocą instruktora (produkty spożywcze dostarczone przez organizatora). Obóz zaczyna się obiadem i kończy śniadaniem.

Program

PRZYKŁADOWY PROGRAM REJSU

Dzień 1 - Przyjazd do Rucianego-Nidy, obiad, podział na wachty, zakwaterowanie na jachtach, zapoznanie uczestników z regulaminami i sprzętem, Nauka wiązania podstawowych węzłów żeglarskich. Szkolenie na temat bezpieczeństwa na jachtach i obozie, kolacja.
Dzień 2 - Sprawdzian umiejętności pływackich. Co zrobić, aby jacht żaglowy płynął - nauka i przypomnienie obsługi jachtu. Praca w roli załoganta, obsługa żagli. Rejs żeglarski, ognisko integracyjne.
Dzień 3 - Żeglowanie po jeziorze Nidzkim. Doskonalenie poznanych manewrów jachtowych. Przygotowanie do wypłynięcia w rejs oraz rozłożenie zaopatrzenia na jachtach. Turniej freesbee, wieczorem kalambury.
Dzień 4 - Śluzowanie, rejs do miejscowości Piaski. Wieczorem ognisko.
Dzień 5 - Rejs do Mikołajek. Wycieczka do Parku Wodnego Tropikana, zwiedzanie miasta. Wieczorem konkurs kulinarny "zostań mistrzem gotowania".
Dzień 6 - Rejs na jezioro Śniardwy nocleg na wyspach.
Dzień 7 - Dopłynięcie do miejscowości Popielno. Wycieczka do rezerwatu Konika Polskiego. Wieczorem ognisko.
Dzień 8 - Rejs do PTTK Kamień. Turniej siatkówki plażowej.
Dzień 9 - Przepłynięcie przez śluzę Guziankę. Obiad w ośrodku. Popołudniu zapoznanie się z przepisami regatowymi Wieczorem ognisko.
Dzień 10 - Odprawa przed regatami na jeziorze Nidzkim. Regaty o puchar BTKliwer. Spacer do miasta. Wieczorem ognisko - wieczór szantowy.
Dzień 11 - Ostatni rejs po jeziorze Nidzkim do Leśniczówki Pranie. Wieczorem gra terenowa. Chrzest żeglarski. Wieczór Kapitański oraz ognisko.
Dzień 12 - Klar na jachtach. Ostatni obozowy apel. Pożegnanie. Powrót do domu.

Program ma charakter wstępny i może być modyfikowany w zależności od pogody i innych czynników warunkujących jego realizację. Program zajęć może być również dostosowywany indywidualnie przez Kierownika Obozu.

Ubezpieczenie

NNW (do 5000 PLN)

Transport

Własny lub za dopłatą, z Warszawy (+120 zł) i z większych miast Polski. Z Warszawy odjazd o godz. 08:30, ul. Belgradzka 50 (Ursynów), powrót ok godz. 17:00 ul. Belgradzka 50. Z pozostałych miast - szczegóły w Planie transportu B.T. KLIWER.
Cena za transport jest ZAWSZE naliczana w obie strony i nie ulega obniżeniu przy wyborze transportu tylko w jednym kierunku.
Dojazd własny: zbiórka uczestników w OTW PTTK Ruciane Nida o godz. 13:30 (przy budynku recepcji).

Świadczenia dodatkowe

-Wycieczka do parku wodnego Tropicana oraz do Fermy Jeleniowatych w Kosowie* +100 zł.
-Śmiganie na bananie – dodatkowa przejażdżka na bananie lub oponce za motorówką +30 zł.
-Wycieczka do parku linowego + 50 zł (Wycieczka będzie realizowana przy grupie min. 10 osób chętnych)
-Certyfikat umiejętności żeglarskich Kliwer-Młody Sternik + 30 zł
Wycieczki i atrakcje fakultatywne należy wykupić przed wyjazdem.

Co zabrać

Ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak, kurtka i spodnie), śpiwór, kalosze, trampki lub tenisówki, strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem z filtrem, latarkę. Rzeczy spakowane w miękką torbę podróżną. Plecak ze stelażem wykluczony.

Pakiet Ochronny Kliwer

Świadczenie Gwarancji - Pakiet Ochronny KLIWER można wykupić tylko w momencie podpisywania umowy na imprezę, jego cena wynosi:  75 PLN. Szczegóły dotyczące Pakietu znajdują się w dziale dokumenty.

Rabaty

Cena dla rodzeństw na tym samym turnusie: -5%;
Wykupienie 2 turnusów lub więcej: -5% /turnus;
Stały Klient: -5%
Zniżki i rabaty nie łączą się.

Galeria

stat4u