KLIWER – Biuro Turystyczne, szkoła żeglarstwa, rejsy, szkolenia żeglarskie, obozy, kolonie, czartery
Strona Główna > SZKOLENIOWY REJS MŁODZIEŻOWY

SZKOLENIOWY REJS MŁODZIEŻOWY

Miejsce:

Wielkie Jeziora Mazurskie

Wiek:

14 - 19 lat

Charakter imprezy

Usiądź za sterem jachtu żaglowego i poczuj wiatr we włosach. Naucz się manewrować jachtem pod żaglami i na silniku, poznaj tajniki meteorologii, teorii żeglowania czy ratownictwa. Podczas rejsu nie zabraknie relaksu i rozrywki, odwiedzisz gwarne porty i duże przystanie, będzie czas na kąpiele i plażowanie. Rejs szkoleniowy to impreza dla wszystkich, którzy pierwszy raz wsiądą na jacht, jak i tych opływanych. Nasi instruktorzy przeprowadzą Cie przez program szkolenia na patent żeglarza jachtowego. Wykwalifikowana kadra, wysokiej klasy sprzęt i ciekawy program są gwarancją udanej zabawy.

Terminy

Od Do Symbol Cena  
2018-06-23 2018-07-05
rezerwuj
2018-07-05 2018-07-17
rezerwuj
2018-07-17 2018-07-29
rezerwuj
2018-07-29 2018-08-10
rezerwuj
2018-08-10 2018-08-22
rezerwuj
2018-08-22 2018-08-31
rezerwuj

Cena zawiera:

Zakwaterowanie, pełne wyżywienie, realizację programu szkolenia (uwzględniając warunki atmosferyczne), opiekę kadry wychowawczo - instruktorskiej, ubezpieczenie.

Cena nie zawiera:

Transportu, opłat za prysznice, WC i ładowanie telefonów komórkowych w portach lub na przystaniach, opłat za egzamin (125 zł) i wystawienie patentu żeglarskiego (25 zł) - ceny egzaminu i patentu obowiązują uczniów i studentów do 26 roku życia.

Zakwaterowanie

Jachty kabinowe Sasanka 660 Supernova. Miejsce zaokrętowania i wyokrętowania: Ruciane-Nida.

Wyżywienie

Trzy posiłki dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi pod nadzorem instruktora z produktów dostarczonych przez organizatora.

Program

Rejs turystyczno-szkoleniowy po Wielkich Jeziorach Mazurskich, uczestnicy odwiedzają mazurskie porty: Ruciane, Mikołajki, Ryn, Giżycko, i inne. W trakcie rejsu szkolenie praktyczne i teoretyczne na stopień żeglarza jachtowego. Jeden instruktor na 4-5 uczestników. Testy on-line.

PRZYKŁADOWY PROGRAM WĘDROWNEGO OBOZU SZKOLENIOWEGO
1. Dzień
Przyjazd do Rucianego-Nidy, obiad, podział na wachty, zakwaterowanie na jachtach, zapoznanie uczestników i kadry z obowiązującymi regulaminami i sprzętem, wykład bezpieczeństwo na jachtach i na obozie, sprawdzian pływacki Pierwsze zajęcia na jachtach. Przepłynięcie na biwak na Kowalik, kolacja, ognisko. Wykład z budowy jachtu.
2. Dzień
Co trzeba zrobić aby jacht żaglowy płynął - nauka obsługi jachtu, nauka taklowania jachtów, nauka wiosłowania i sterowania, obsługa żagli, nauka wiązania podstawowych węzłów żeglarskich. Wykład z teorii żeglowania. Rejs na Siekierniak nad jez. Bełdany. Zajęcia na jachtach: ostrzenie i odpadanie. Piracka Uczta - konkurs kulinarny na najsmaczniejszy obiad ugotowany na jachcie. Wieczorem: test z budowy jachtów i wykład z teorii żeglowania.
3. Dzień
Rejs do Popielna - pływanie na punkt i zadanym kursem względem wiatru. Zwiedzanie stacji Polskiej Akademii Nauk i rezerwatu dzikich koni. Rejs po jez. Mikołajskim - nauczanie manewru zwrot przez sztag, przypłynięcie do Mikołajek, obozowisko na brzegu jez. Tałty, kąpiele plażowanie ognisko. Wieczorem: test z teorii żeglowania.
4. Dzień
Rejs przez kanały mazurskie do Giżycka - doskonalenie poznanych manewrów ostrzenia i odpadania oraz zwrotu przez sztag. Zajęcia z ratownictwa, rozgrywki sportowe, kąpiele plażowanie. Wieczorem: wykład z przepisów.
5. Dzień
Rejs do Bogaczewa, przepłynięcie na jez. Boczne - nauczanie manewru zwrot przez rufę. Ćwiczenia z ratownictwa w wodzie, zabawa teoria żeglowania - dlaczego jacht płynie pod wiatr? Wieczorem: test z przepisów.
6. Dzień
Przepłynięcie przez kanały mazurskie- doskonalenie obsługi silnika, manewrowanie na silniku. Wieczorem: wykład z locji. Ognisko.
7. Dzień
Rejs do Rynu - nauczanie manewru człowiek za burtą. Plażowanie, rozgrywki sportowe w siatkówce plażowej. Wieczorem: test z locji. Ognisko, nauka szant.
8. Dzień
Wycieczka po mieście oraz Zamku Krzyżackim, rejs na Olszowy Róg - nauczanie manewru podejścia do boi i odejścia. Kąpiel, plażowanie, rozgrywki sportowe koncert szantowy. Wieczorem: wykład z ratownictwa.
9. Dzień
Rejs przez jezioro Śniardwy do Okartowa. Nauczanie manewru podejścia do kei i odejścia (na żaglach i silniku). „Taaka ryba” - konkurs wędkarski dla zainteresowanych, plażowanie, spacer wzdłuż jez. Tyrkło. Wieczorem: wykład z meteorologii i ognisko żeglarskie.
10. Dzień
Przepłynięcie na jez. Bełdany, biwak na Wierzbie. Zajęcia na jachtach: doskonalenie poznanych manewrów. Wieczorem: test z ratownictwa i meteorologii.
11. Dzień
Przepłynięcie przez śluzę Guzianka, biwak na Kowaliku, zajęcia na jachtach żaglowych - doskonalenie poznanych manewrów. Egzamin teoretyczny ze zdobytych umiejętnosci.
12. Dzień
Egzamin praktyczny ze zdobytych umiejętności. Klar jachtów, wstępne pakowanie sprzętu i bagaży, przygotowania do balu, przywitanie orszaku Neptuna, bal kapitański połączony z chrztem żeglarskim i tradycyjnym ogniskiem z szantami.
13. Dzień
Przygotowanie do wyjazdu, zdanie sprzętu, pakowanie bagażu, przepłynięcie do ośrodka w Rucianem-Nida, zakończenie obozu, obiad, wyjazd do domu.
Program ma charakter wstępny i może być modyfikowany w zależności od pogody i innych czynników warunkujących jego realizację. Program zajęć może być również dostosowywany indywidualnie przez KWŻ kursu.

Program szkolenia Polskiego Zwiąku Żeglarskiego na stopień żeglarza jachtowego www.szkolenie.pya.org.pl/patenty/zeglarz_jachtowy/program_szkolenia

Ubezpieczenie

Signal Iduna NNW (5000 zł).

Transport

Własny lub za dopłatą, z Warszawy (+120 zł) i z większych miast Polski. Z Warszawy odjazd o godz. 08:30, ul. Belgradzka 50 (Ursynów),powrót ok godz. 17.00 ul. Belgradzka 50. Z pozostałych miast - szczegóły w Planie transportu B.T. KLIWER.
Cena za transport jest ZAWSZE naliczana w obie strony i nie ulega obniżeniu przy wyborze transportu tylko w jednym kierunku.
Zbiórka uczestników z dojazdem własnym OTW PTTK Ruciane Nida, al. Wczasów 17, godz. 13:30 (przy budynku recepcji).

Świadczenia dodatkowe

-Podręcznik "Żeglarz Jachtowy" (A. Kolaszewski, P. Świdwiński) - 50 zł (odbiór podręcznika na miejscu w dniu rozpoczęcia obozu lub wcześniej w siedzibie BT Kliwer).

Rabaty:
Cena dla rodzeństw na tym samym turnusie: -5%;
Wykupienie 2 turnusów lub więcej: -5% /turnus;
Stały Klient: -5%
Zniżki i rabaty nie łączą się.

Co zabrać

Legitymację szkolną, kartę kwalifikacyjną, Ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak, kurtka i spodnie), śpiwór, kalosze, trampki lub tenisówki, strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem z filtrem, latarkę, podręcznik szkoleniowy "Żeglarz jachtowy" A. Kolaszewski, P. Świdwiński, , kieszonkowe, pieniądze na egzamin.
Rzeczy spakowane w miękką torbę podróżną. Plecak ze stelażem wykluczony.

Pakiet Ochronny Kliwer

Świadczenie Gwarancji - Pakiet Ochronny KLIWER można wykupić tylko w momencie podpisywania umowy na imprezę, jego cena wynosi: 75 zł. Szczegóły dotyczące Pakietu znajdują się w dziale dokumenty.

Wymagania egzaminacyjne

Ukończone 14 lat, znajomość własnego numeru PESEL, oświadczenie rodziców (w karcie kwalifikacyjnej), wniesienie opłaty za egzamin (125 zł). Po egzaminie wniesienie opłaty za wydanie patentu (25 zł) + zdjęcie do patentu.

Galeria

stat4u